Mám Dron

Pridajte ruku k dielu!

Pridajte ruku k dielu!

Staňte sa našim partnerom!

Podporte naše aktivity a zapojte sa do spoločného úsilia o bezpečný vzdušný priestor pre všetkých! Pokiaľ ste súkromná spoločnosť, mesto, alebo inštitúcia, ktorá má záujem podieľať sa na zveľaďovaní komunity používateľov dronov, radi sa s Vami porozprávame o možnostiach spolupráce.

V prípade záujmu o spoluprácu nás neváhajte kontaktovať pomocou e-mailu: [email protected], alebo na kontaktoch, ktoré nájdete TU.

Benefity partnerstva s asociáciou Mám Dron

Možnosť osloviť širokú komunitu používateľov dronov

V medziach a možnostiach tejto komunity možnosť spolupodieľať sa na formovaní a smerovaní legislatívy

Zviditeľnenie mena Vašej spoločnosti v súvislosti s rozvojom Drone economy

Pre mestá spolupráca pri komunikovaní zodpovedného používania dronov v mestských zónach

Pre súkromné spoločnosti posilňovanie mena firmy v komunite profesionálnych a hobby používateľov dronov

Čo ponúkame našim partnerom?

Uverejnenie Vášho loga na našej hlavnej stránke

Pridanie ponuky vašich služieb, alebo produktov do newsletteru zasielaného raz mesačne našim členom

Umiestnenie Vášho brandingu na edukačných akciách združenia

Možnosť Vášho vstupu na vzdelávacích akciách združenia

Prezentácia Vašich služieb či produktov vo forme tematického blogu

Čo ponúkame našim partnerom?

Uverejnenie Vášho loga na našej hlavnej stránke

Pridanie ponuky vašich služieb, alebo produktov do newsletteru zasielaného raz mesačne našim členom

Umiestnenie Vášho brandingu na edukačných akciách združenia

Možnosť Vášho vstupu na vzdelávacích akciách združenia

Prezentácia Vašich služieb či produktov vo forme tematického blogu

Benefity partnerstva s OZ Mám Dron

Možnosť osloviť širokú komunitu používateľov dronov

V medziach a možnostiach tejto komunity možnosť spolupodieľať sa na formovaní a smerovaní legislatívy

Zviditeľnenie mena Vašej spoločnosti v súvislosti s rozvojom Drone economy

Pre mestá spolupráca pri komunikovaní zodpovedného používania dronov v mestských zónach

Pre súkromné spoločnosti posilňovanie mena firmy v komunite profesionálnych a hobby používateľov dronov

Kto s nami spolupracuje?

Technologické spoločnosti

Spoločnosť R-SYS sa dlhodobo zameriava na vývoj a implementáciu systémov manažmentu letovej prevádzky. V spolupráci s našim združením, spoločnosť technologicky navrhla a spustila informačný systém MamDron. Ide o komplexné riešenie obsahujúce platformu pre zadávanie letových údajov od relevantných autorít, ako aj mobilné aplikácie pre koncových používateľov UAV.

Spoločnosť Airvolute ponúka moderné UAS riešenia pre rôzne druhy aplikácií v priemysle. Špecializuje sa na technológie využívajúce umelú inteligenciu pri UAV operáciách, ako aj HW a SW produkty pre autonómne riadené lety. 

Poľská spoločnosť Aerobits vyniká vo vývoji komunikačných technológií pre drony. Ich produkty kombinujú viacero funkcionalít pre efektívne sledovanie polohy UAV, pričom si zachovávajú malé rozmery, ktoré umožňujú jednoduchú inštaláciu na bezpilotné prostriedky.   

Singapurská spoločnosť TRD sa špecializuje na moderné bezpečnostné systémy a je priekopníkom vo vývoji a produkcii anti-dronových technológií. Vlajkovou loďou spoločnosti je systém Orion, ktorý pozostáva z viacerých integrovateľných produktov zabezpečujúcich presnú detekciu dronov a ochranu pred ich neželaným pohybom v monitorovaných oblastiach.

Letecké opravovne Trenčín je spoločnosť venujúca sa oprave a modernizácii vojenských i civilných lietadiel, vrtuľníkov a inej techniky. LOTN poskytuje svoje služby zákazníkom z celého sveta. Zároveň sú poverenou servisnou organizáciou Ministerstva obrany SR pre poskytovanie opravárenských, technických a logistických služieb.

Spoločnosť MicroStep-MIS pôsobí v oblasti monitoringu životného prostredia od roku 1993. Za posledných 27 rokov sa spoločnosť etablovala ako uznávaný celosvetový hráč v tejto oblasti. Do informačného systému MamDron prispela integráciou detailných údajov o počasí, ktoré sú k dispozícii aj používateľom mobilnej aplikácie MamDron.

Spoločnosť Drone Republic je autorizovaný predajca produktov DJI, ako aj ďalších značiek dronov, akčných kamier, stabilizátorov, ale aj produktov pre smart domácnosti, či streamovacej techniky. Partnerom Asociácie Mám Dron je od Mája 2022.  

Firma Esten sa špecializuje na vývoj softvérov na mieru. V ich portfóliu nájdete softvérové riešenia zamerané na optimalizáciu firemných procesov, digitalizáciu dát, či vývoj rôznych aplikácií.

Spoločnosť Terradron, s.r.o. sa špecializuje na komplexné letecké práce najmä v oblasti geodézie a kartografie. Okrem leteckého snímkovania a mapovania, zberu dát pomocou termovízie a LIDARu a terestrického laserového skenovania, sa spoločnosť venuje aj distribúcii dronu s pevným krídlom WingtraOne na Slovensku.

Spoločnosť Geotronics Slovakia, s.r.o. bola založená v roku 2006 a je autorizovaným distribútorom a predajcom geodetickej/GIS meracej techniky značky Trimble. Zároveň je autorizovaným distribútorom a predajcom bezpilotných leteckých zariadení značiek Delair a Microdrones. Na všetky ponúkané produkty poskytuje plnohodnotné školenia, zabezpečuje kvalitný support a servis. Partnerom asociácie Mám Dron je od Augusta 2022.

Spoločnosť UAVONIC bola založená v roku 2014 s cieľom vytvoriť komplexnú infraštruktúru pre bezpilotné zariadenia. Portfólio služieb zahŕňa zabezpečenie leteckých záberov, geodetických prác, výcvik pilotov dronov, či monitoring energetických sietí. Svoje profesionálne služby ponúka taktiež na pobočkách v Českej republike a Veľkej Británii.

Služby a vzdelávanie

Pre vykonávanie komerčnej činnosti s dronmi je nutné absolvovať teoretický a praktický kurz na Dopravnom úrade. Školitelia zo spoločnosti Proaviate vás pre ich úspešné zvládnutie dôkladne pripravia. Okrem kurzov pilotov dronov spoločnosť ponúka aj školenia pilotov lietadiel, rádiotelefonistov, či kurz leteckej angličtiny.

Spoločnosť Aprop sa zameriava na vzdelávanie pilotov dronov pomocou teoretických a praktických kurzov, čím záujemcov pripravia na zvládnutie skúšok potrebných pre vykonávanie leteckých prác. V portfóliu spoločnosti nájdete aj kurz merania a mapovania s dronmi a ďalšie služby, ako napríklad požičiavanie dronov a konzultácie.

Spoločnosť ponúkajúca zážitky v podobe výhliadkových letov, tandemových a sólo parašutistických zoskokov so štartom na letisku v Spiškej Novej Vsi. Compact Skydive & Flying taktiež spolupracuje na príprave a realizácii Majstrovstiev SR v parašutizme a presnosti pristátia.

Medzi prioritné smery výskumu tejto fakulty Žilinskej univerzity patrí vývoj inteligentných dopravných systémov a technológií. Prienik s OZ Mám Dron je najmä v téme inteligentných miest (Smart-city), ktorých súčasťou je aj prevádzka dronov a systémy s ňou spojené v rámci konceptu Urban air mobility.

Spoločnosť IKPS sa špecializuje na poskytovanie konzultačných a poradenských služieb v oblasti ATC/ATM/AIM/AIS, pričom sa zameriava hlavne na témy využívania inteligentných technológií a služieb v letectve.

Mestá a samosprávy

Samosprávy uvedených miest a obcí poskytli nášmu združeniu dáta o lokalitách s vyššou mierou rizika spojeného s prevádzkou dronov. Ide napríklad o školy, škôlky, parky, nemocnice, či verejné priestranstvá. Tieto údaje sme integrovali do systému MamDron a vytvorili no-drone zóny, ktoré sú prístupné používateľom aplikácie MamDron.

Štátne a mimovládne organizácie

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky je štátnou organizáciou, ktorá dohliada na ochranu prírodných území a správu národných parkov. Pre OZ Mám Dron poskytla údaje o chránených prírodných oblastiach so stupňom ochrany 3-5, ktoré podliehajú obmedzeniam letovej prevádzky pre bezpilotné prostriedky. Keďže tieto dáta sú integrované v aplikácii MamDron, jej používatelia sa jednoducho môžu vyhnúť lietaniu s dronom v zakázaných oblastiach.

Profesijné neziskové združenie AFCEA svojimi aktivitami prispieva k rozvoju oblasti globálnej bezpečnosti. Organizuje edukačné podujatia, školské súťaže, spája inovatívnych ľudí a snaží sa vytvárať platformu pre efektívnu spoluprácu armády, štátnej správy, priemyslu a akademickej obce.

Letecko-raketomodelárska asociácia Slovenska dlhodobo zastrešuje leteckých modelárov, poriada školenia, športové podujatia a zastupuje letecko-raketových modelárov pred medzinárodnými orgánmi. LERMAS sa svojimi činnosťami snaží zveľaďovať oblasť leteckého športu na Slovensku a prispieť k rozvoju klubových aktivít.

Občianske združenie HAKA, o.z. sa od roku 2018 zaoberá cieleným pátraním po nezvestných osobách, ako aj vyhľadávaním ukradnutých automobilov a bicyklov. Do pátracích operácií zapájajú aj dron s vyškoleným operátorom.  Pri hľadaní kradnutých áut a bicyklov môže pomôcť aj verejnosť prostredníctvom sociálnych sietí a mobilných aplikácií HAKATron a HAKABike.

Letecká amatérska asociácia Slovenskej republiky (LAA) združuje záujemcov o lietanie, pilotov závesných a padákových klzákov. LAA pravidelne informuje pilotov o aktuálnych informáciách o vzdušnom priestore a organizuje podujatia týkajúce sa športového lietania.

Médiá

Online magazín ponúkajúci odborné správy a novinky z oblasti civilného, vojenského a všeobecného letectva na Slovensku.

Online lifestylový magazín nielen pre mladých prinášajúci zaujímavosti z domova aj zo sveta, rozhovory so zaujímavými osobnosťami, kvízy a reportáže. 

Multimediálna platforma o priemyselnej automatizácii, robotike, IT. V tlačenej verzii vychádza už od roku 1994.