Mám Dron

Aplikácia MamDron nominovaná v súťaži 4ka Android Code 2021

Technologický online magazín www.mojandroid.sk v spolupráci s mobilným operátorom 4ka organizujú ďalší ročník ankety o najlepšiu slovenskú Android aplikáciu roka 4ka Android Code 2021. Súťažné aplikácie sú rozdelené do 8 kategórií, pričom MamDron je nominovaná v kategórii Slovenské aplikácie (všeobecne). Vopred ďakujeme všetkým, ktorí v ankete dajú svoj hlas našej apke a prispejú tak k realizácii myšlienky zodpovedného lietania s dronmi na Slovensku! Všetci hlasujúci sú taktiež zaradení do súťaže o smartfón Google Pixel 6. Hlasovať je možné do 31.12.2021.

O súťaži

Online magazín Mojandoid.sk prináša pravidelné informácie zo sveta mobilných technológií a aplikácií pre mobilné zariadenia s OS Android. Organizovaním už 11-teho ročníka súťaže o najlepšiu slovenskú aplikáciu dáva priestor slovenským vývojárom, ktorí chcú svoju aplikáciu priblížiť verejnosti. Prihlasovať aplikácie do ankety mohli priamo ich výrobcovia, redaktori Mojandroid.sk a verejnosť prostredníctvom seriálu pravidelných mesačných článkov s výberom najlepších slovenkých aplikácií.

Nominované aplikácie sú rozdelené do ôsmych kategórií:

  • Vzdelávanie
  • Spravodajstvo a médiá
  • Nakupovanie a predaj
  • Doprava
  • Hry
  • Financie a podnikanie
  • Slovenské aplikácie – všeobecne (aplikácia MamDron)
  • Svetové slovenské aplikácie

Na základe hlasovania, ktoré prebieha do 31.12.2021, bude v každej kategórii udelené prvé, druhé a tretie miesto.

Ako hlasovať a čo môžete vyhrať?

Pre platné hlasovanie je potrebné v každej z ôsmych kategórií hlasovať za jednu aplikáciu a na konci odoslať hlasovací formulár (meno, priezvisko, e-mail). Každý, kto sa ankety zúčastní, tak podporí 8 slovenských aplikácií a zároveň bude zaradený do súťaže o smartfón Google Pixel 6. Presné podmienky súťaže a informácie o ankete 4ka Android Code 2021 nájdete TU.

PODOBNÉ PRÍSPEVKY

Marek Náhlik, CEO spoločnosti R-SYS, sa vo svojej prezentácii na konferencii DRONTEX 2022 venoval konceptu autonómnej vzdušnej prepravy pomocou dronov, VTOL a lietadiel s hybridným pohonom. Aké výzvy a benefity tento segment prinesie? Aj to sa dozviete sa v článku, ktorý sumarizuje jeho prezentáciu z konferencie.

Konferencia DRONTEX otvorila viacero tém týkajúcich sa dronov, ich efektívneho využívania v priemysle a službách, ale zároveň poukázala na bezpečnostné výzvy, ktoré sa spájajú s bezpilotnou prevádzkou. Ako prebiehala konferencia si môžete prečítať v našej reportáži.

Drony a počasie

V tomto texte rozoberáme na aké poveternostné podmienky by mali UAV piloti dbať pri plánovaní letov a tiež sa venujeme téme ako drony pomáhajú meteorológom pri tvorbe predpovedí počasia.